Príprava Krypta na nový Bull Run

02.10.2021
Aj napriek tomu, že sa na základe minulosti určite nedá predpovedať budúcnosť, tak práve takýto FUD, aký nám teraz priniesla Čína, sa veľmi podobá práve na to, čo sme zažili v roku 2017. Môžeme tak očakávať nové ATH do konca roku 2021? Očakávať to samozrejme môžeme, avšak nikto nevie zaručiť, že k nemu aj dôjde. Rovnako je možné, že Čína bude neustále stupňovať tlak na kryptomeny, a to najmä kvôli príchodu ich vlastnej CBDC.

 Aj preto sa dá očakávať ešte viac FUDu a zlých noviniek práve z tejto krajiny, ktorá sa bude snažiť dostať kryptomeny mimo zákon ako to len pôjde, aby "dobrovoľne nasilu" prinútila svojich obyvateľov používať digitálny yuan.

Nech už sú ale pokusy Číny akékoľvek, tak aj napriek prepadu, ktorý nastal takmer okamžite po zverejnení tejto správy, už teraz môžeme vidieť, že sa kryptomenový trh pomaly zotavuje. Hranica 40 000 dolárov zatiaľ pôsobila veľmi pekne ako support, od ktorého sa Bitcoin odrazil naspäť na približne 42 000 dolárov.

No a tu sa pýta jedna úvaha na záver. Ako je možné, že takéto správy ešte stále dokážu pohnúť s cenou Bitcoinu? Veď ako sme aj my uviedli, tak nielenže nejde o nové správy, ale takisto nejde zo strany Číny o prvý takýto pokus, ako kryptomeny postaviť mimo zákon. Zatiaľ čo sa ale všetci skúsení kryptomenoví investori nad týmto iba pousmejú, tak je viac ako pravdepodobné, že nováčikov vie takáto správa poriadne vydesiť a prinútiť ich k emocionálnemu predaju.

Pre skúsených investorov tak tento "prepad" (alebo skôr iba dlhší knôt) bol ďalšou možnosťou na kúpu, zatiaľ čo pre nováčikov bol lekciou. Tých bude ešte určite veľa, avšak je pozitívne vidieť, že sa kryptomeny z takýchto správ vedia veľmi rýchlo dostať naspäť.

Najväčšia hodnota peňazí sa nachádza v Nehnuteľnostiach, Akciách, Dlhopisoch.... Tu je ich veľký prehľad:

Nehnuteľnosti s celkovou kapitalizáciou 326 biliónov dolárov dominujú celému trhu.
2. miesto patrí Dlhu ktorý atakuje astronomické hodnoty a to niečo málo cez 300 biliónov dolárov
Akcie sú v objeme 56 biliónov dolárov, pričom v aktuálnej dobe ich...