Regulácia kryptomien v USA

20.02.2022
Zatiaľ čo sa doposiaľ venoval regulovaniu kryptomien v USA hlavnej regulátor SEC (Securities and Exchange Commission), aktuálne to vyzerá tak, že sa táto "problematika" posunie ešte o čosi vyššie. Iba včera totižto malo byť z Bieleho Domu vydané neoficiálne stanovisko, ktoré hovorí o tom, že v najbližších týždňoch príde od prezidenta Bidena príkaz na to, aby sa niekoľko amerických inštitúcii a vládnych organizácii pozrelo na to, ako správne regulovať kryptomeny. Následne by mali predložiť návrh, ktorý by Biden mohol posunúť ďalej v prípade, že by sa mu pozdával.

 Podľa aktuálne neznámeho zdroja, ktorý ale má byť blízky tejto tematike priamo z Bieleho Domu, by malo ísť dokonca o príkaz, ktorý by sa mal venovať regulácii kryptomien najmä preto, že pre USA majú predstavovať "hrozbu pre národnú bezpečnosť." Aj preto by mali byť študované nielen kryptomeny, ale takisto aj stablecoiny či NFT (non-fungible tokens).

Kryptomeny sú podľa všetkého stále vnímané v tejto krajine ako nástroj na pranie špinavých peňazí či podporu iných ilegálnych aktivít. Aj preto by mali byť zaradené práve v kategórii "národných hrozieb." Eric Balchunas, popredný ETF analytik pre spoločnosť Bloomberg, si napríklad myslí, že práve toto je dôvodom, prečo ešte stále neboli schválené Bitcoin spot ETF. Iba za posledný týždeň sme pritom videli zo strany regulátora SEC odmietnutie či presunutie termínov na schválenie ďalších Bitcoin ETF od spoločností Fidelity či Skybridge.

V poslednej dobe zažívame mnohé situácie napríklad ako je vysoká inflácia, európska kríza, problémy s dodávateľským reťazcom no celkový počet vlastníkov kryptomien sa zvýšil v roku 2022 o 39 % z 306 miliónov na 425 000 000 majiteľov.

V prípade, zakúpenia kryptomenien začnete mať zvyčajne otázku, ako bezpečne uschovať svoje kryptomeny, aby o ne neprišlo. Medzi najbezpečnejšie uschovanie kryptomien patrí Bitcoin trezor alebo Ledger. Na trhu sú
Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli...