Ron Paul, autor knihy Koniec Fedu povedal: Bitoin a Krypto aktíva by mali byť oslobodené od daní

02.01.2019

Kryptomeny rástli posledné roky výrazne hore na cene. Vlády a regulátorke agentúry neprijali žiadne jasné pravidlá ohľadom regulácie.

V poslednej dobe v správach sa hovorí veľa ohľadom Fedu a jeho dvíhania úrokových sadzieb v roku 2019 až 2-krát. Ron Paul bol kandidátom na prezidenta v roku 2008 a 2012. Ron Paul už dlhšiu dobu kritizuje FED a je pozitívne naklonený ku kryptomenám.

V poslednom Tweete 19. Decembra napísal: FED netuší, čo robí. Fed manipuluje ceny, narúša hospodárstvo a robí závery z zdeformovanej ekonomiky. Centrálne plánovanie vytvára svet ekonomických bludov. Amerika sa potrebuje vrátiť späť do reality. Koniec FEDu!

Dávnejšie napíal Tweet:

Spýtal sa užívateľov, keby dostali 10 000 dolárov, kde by ich uložili na dobu 10 rokov. 50% používateľov hlasovalo, že by to investovali do Bitcoinu, ktorý má veľký potenciál rastu v budúcnosti.

Ďalej uviedol, že by drahé kovy a virtuálne meny mali byť oslobodené od daní. To by ľuďom pomohlo zmierniť dôsledky z recesie, ktorú vyvolal FED.

Následne uviedol tento zaujímavý názor:

Jediným spôsobom, ako vyhnúť sa kríze je donútiť senát ukončiť peňažné šialenstvo je schválenie prijatia zákona Audit FEDu, ktorý povolí používať ľudom alternatívne meny a oslobodiť všetky transakcie v drahých kovoch a kryptomenách od daní.

Kryptomeny boli vytvorené po roku 2008, s cieľom vyhnúť sa finančným krízam podobnej tej ak bola v roku 2008. Digitálne aktíva by mali zohrať významnú rolu počas inflačnej alebo menovej krízy. Zaujímavosťou je, že niesť previazane s tradičnými aktívami, a preto majú neuveriteľný potenciál do budúcnosti.