SEC ide ešte viac kontrolovať Kryptomeny

10.09.2021

Aj tento projekt určite pomohol k tomu, že SEC plánuje stále viac a viac regulovať kryptomeny aby tým "ochránili investorov." Predseda tohto amerického regulátora, Gary Gensler, sa napríklad iba nedávno vyjadril na túto tému takto:

"Konajte s nami, oslovte nás. Je tu už množstvo platforiem, ktoré by na tom boli oveľa lepšie, keby si namiesto žobrania o odpustenie prišli pýtať povolenie."

Gary Gensler vydal už niekoľko iných stanovísk, podľa ktorých je viac ako jasné, že plánuje ísť tvrdo po kryptomenovom svete. Aj napriek tomu, že stále hovorí, že voči danej technológii nemá nič, stále upozorňuje na to, že investori v kryptomenovom svete nie sú pri existujúcich reguláciách "adekvátne ochránení." Aj preto má SEC nielenže pokračovať v ťažení proti takým projektom, akým bol BitConnect, ale dokonca ešte pritvrdiť.

Napriek tomu, že ešte nie je jasné, čo presne bude SEC žiadať ako trest pre daných páchateľov, je viac ako možné, že budú vyžadovať prinavrátenia všetkých financií okradnutým investorom a takisto splatenie civilnej pokuty. Okrem toho by sa ale obaja hlavní predstavitelia BitConenctu mohli pozerať na pomerne dlhý čas za mrežami.