SEC ide žalovať hlavných predstaviteľov podvojného projektu BitConnect

10.09.2021
Podľa najnovších informácii agentúry Reuters sa má jeden z popredných amerických regulátorov, SEC, Securities and Exchange Commission, aktuálne pripravovať na žalobu Satisha Kumbhaniho, zakladateľa BitConnectu. Okrem neho budú mať evidentne problémy na súdoch aj osoby ako Glenn Arcaro, Joshua Jeppesen, Michael Noble a Laura Mascola. No a zatiaľ čo Joshua Jeppesen, Michael Noble a Laura Mascola sa už dohodli s SEC na vyrovnaní v hodnote 190 BTC (približne 9,2 milióna dolárov) a hotovosť v hodnote 3,5 milióna dolárov.

 Úplne iný osud by ale mal očakávať Satisha Kumbhaniho a Glenna Arcara. Niekoľko predstaviteľov SEC sa totižto vyjadrilo, že plánujú spraviť z týchto podvodníkov exemplárne prípady toho, ako sa budú americkí regulátori stavať voči kryptomenovým podvodníkom. Už teraz sa pritom hovorí o pomerne dlhom čase vo väzení pre oboch daných zločincov. Tí majú byť stíhaní za spreneverenie peňazí či zavádzanie a okrádanie investorov. Glenn Arcaro, najväčší americký marketér pre BitConnect bude napríklad súdený 15.novembra za neoprávnený zisk až 24 miliónov dolárov prostredníctvom referral poplatkov.

Lara Shalov Mehraban, jedna z predstaviteliek regionálneho SEC v New Yorku sa na danú tému napríklad vyjadrila nasledovne:

"Budeme agresívne naháňať a stíhať tých, ktorí sa počínali na ilegálnych aktivitách vo svete digitálnych aktív."