Solana zažila extrémny mesiac

21.09.2021

Aj napriek tejto chybe, ktorá by na prvý pohľad mohla položiť nejeden kryptomenový projekt či jeho reputáciu, sa podporovatelia projektu Solana budú s najväčšou pravdepodobnosťou pozerať na posledných pár týždňov určite pozitívne. Táto kryptomena si totižto prešla veľmi zaujímavým rastom, ktorý má byť podporený aj adopciou či škálovateľnosťou siete, ktorá sa začína podľa mnohých dostávať do štádií, kedy by mohla reálne začať ohrozovať Ethereum. Áno, pre tých, ktorý tento projekt nepoznajú, tak Solana je ďalším Ethereum killerom.

Práve tento projekt ale nielenže narástol za posledný mesiac o viac ako 350 %, ale takisto bol až doteraz v parabole, ktorá ho vyniesla na niekoľko vlastných ATH, pričom to aktuálne je na hodnote viac ako 215 dolárov. Do toho sa podarilo pochopiteľne Solane narásť aj na trhovej kapitalizácii na sumu viac ako 45 miliárd dolárov, čo ju nielenže katapultovalo do TOP 10 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie, ale takisto ju to dostalo pred také projekty ako Ripple či Polkadot na aktuálne 6.miesto (v čase písania článku).

Je tak pravdepodobné, že po tak skvelom raste, ktorý nie je iba o hype (ale určite aj o ňom), má tento projekt potenciál nielen na to, aby prekonal tieto problémy, ale takisto aj na to, aby sa dostal oveľa, oveľa vyššie pri najbližšom bullrune.