Starostovia v USA dostávajú plat v Bitcoine

09.11.2021

Ďalšou starostkou, ktorá sa takto rozhodla spraviť je Jane Castor, starostka Tampy. Tá povedala, že je určite tejto myšlienke otvorená, pričom ale bude potrebovať pomoc od skúsenejších kryptomenových ľudí. Na to už pozitívne reagoval aj Francis Suarez, ktorý bol z tohto rozhodnutia nadšený, pričom sa ihneď pokúsil "vyhecovať" k tomuto rozhodnutiu aj ďalších starostov.

V tweete v ktorom reagoval na oznámenie Jane Castor označil ešte aj starostov Austinu (Steve Adler) a Jacksonville (Lenny Curry). Rovnako ale odpovedal aj na "problémy" starostu mesta Jackson, Scotta Congera, ktorý povedal, že by Bitcoin rád prijímal, ale aktuálne to zákony v Tennessee neumožňujú. Suarez na to reagoval tak, že má spôsob, ako sa to celé môže vyriešiť a preto je možné, že pokiaľ má Conger naozaj záujem o prijímanie svojej výplaty v Bitcoine, tak sa mu to určite môže podariť.

Twitter ale v tomto opäť ukazuje svoju silu, keďže sa aj prostredníctvom tejto platformy opäť rozprúdilo množstvo debát, ktoré sú spojené s kryptomenami. No a práve táto, v ktorej starostovia amerických miest postupne zverejňujú, že plánujú prijímať bitcoiny ako svoju výplatu, môže opäť pomôcť ku adopcii Bitcoinu prostredníctvom zvýšenia kredibility či používateľnosti.

Asi najkontroverznejšou alebo minimálne najchaotickejšou časťou zákona je vyjadrenie o "zakázaní privátnych kryptomien." Nikde však ale nie je konkrétne napísané, čo privátne kryptomeny majú predstavovať. Či ide o anonymné kryptomeny ako Monero či Zcash, ktorým sa v kryptomenovej komunite často hovorí ako "privátnym kryptomenám." Alebo má ísť o...

Compound spája veriteľov a dlžníkov pomocou kombinácie inteligentných zmlúv fungujúcich na Ethereu a úroky platené v kryptomene.

Compound je systém fungujúci na Ethereu, ktorého cieľom je podnietiť distribuovanú sieť počítačov k prevádzke tradičného peňažného trhu.
Jeden z protokolov decentralizovaných financií (DeFi), využíva na poskytovanie tejto služby viacero kryptomenových aktív, čo umožňuje poskytovať pôžičky bez finančného sprostredkovateľa, akým je napríklad banka.
...

Aj napriek pozitívnym vyjadreniam zakladateľa a CEO najznámejšej indickej kryptomenovej burzy, kritikov na daný návrh zákona sa nájde dosť. A to dokonca aj z vlastných radov. Napríklad Priyanka Chaturverdi, indická politička, povedala, že tento krok môže byť pre Indiu hotovou katastrofou. Podľa jej slov by sa tak stalo najmä kvôli tomu, že by sa...