Starostovia v USA dostávajú plat v Bitcoine

09.11.2021

Ďalšou starostkou, ktorá sa takto rozhodla spraviť je Jane Castor, starostka Tampy. Tá povedala, že je určite tejto myšlienke otvorená, pričom ale bude potrebovať pomoc od skúsenejších kryptomenových ľudí. Na to už pozitívne reagoval aj Francis Suarez, ktorý bol z tohto rozhodnutia nadšený, pričom sa ihneď pokúsil "vyhecovať" k tomuto rozhodnutiu aj ďalších starostov.

V tweete v ktorom reagoval na oznámenie Jane Castor označil ešte aj starostov Austinu (Steve Adler) a Jacksonville (Lenny Curry). Rovnako ale odpovedal aj na "problémy" starostu mesta Jackson, Scotta Congera, ktorý povedal, že by Bitcoin rád prijímal, ale aktuálne to zákony v Tennessee neumožňujú. Suarez na to reagoval tak, že má spôsob, ako sa to celé môže vyriešiť a preto je možné, že pokiaľ má Conger naozaj záujem o prijímanie svojej výplaty v Bitcoine, tak sa mu to určite môže podariť.

Twitter ale v tomto opäť ukazuje svoju silu, keďže sa aj prostredníctvom tejto platformy opäť rozprúdilo množstvo debát, ktoré sú spojené s kryptomenami. No a práve táto, v ktorej starostovia amerických miest postupne zverejňujú, že plánujú prijímať bitcoiny ako svoju výplatu, môže opäť pomôcť ku adopcii Bitcoinu prostredníctvom zvýšenia kredibility či používateľnosti.

Najväčšia hodnota peňazí sa nachádza v Nehnuteľnostiach, Akciách, Dlhopisoch.... Tu je ich veľký prehľad:

Nehnuteľnosti s celkovou kapitalizáciou 326 biliónov dolárov dominujú celému trhu.
2. miesto patrí Dlhu ktorý atakuje astronomické hodnoty a to niečo málo cez 300 biliónov dolárov
Akcie sú v objeme 56 biliónov dolárov, pričom v aktuálnej dobe ich...