Stránka Coinmarketcap bola napadnutá hackermi

02.11.2021

Až viac ako 3,1 milióna email adries malo uniknúť zo stránky CoinMarketCap ešte 12. októbra. O tejto správe informoval Twitter účet pod názvom Have I Been Pwned. Podľa tohto účtu bolo celkovo zverejnených až 3 117 548 email adries používateľov tejto platformy. Nič však nenaznačuje tomu, že malo dôjsť aj ku úniku hesiel, čo je určite pre majiteľov účtov na CoinMarketCap pozitívna správa.

CoinMarketCap priznal, že ku takémuto úniku mohlo dôjsť, keďže kontrolovali množstvo rôznych skupín email účtov, ktoré priamo korelujú s databázou používateľov tejto platformy. Na druhú stranu sa ale predstavitelia CMC vyjadrili, že stále nevedia, ako by mohlo ku takémuto úniku dôjsť a chybu v ich vlastných systémoch vraj zatiaľ nenašli.

Samozrejme, že pre tých, ktorí majú vytvorení účet na platforme CMC ide určite o nepríjemnú záležitosť, no na druhej strane treba ihneď povedať, že keďže nejde o burzu či bezpečnostnú spoločnosť, a neboli ukradnuté či zverejnené žiadne heslá, tak takýto data breach určite nie je tým najhorším, aké sme v kryptomenovom svete videli.

Najväčšia hodnota peňazí sa nachádza v Nehnuteľnostiach, Akciách, Dlhopisoch.... Tu je ich veľký prehľad:

Nehnuteľnosti s celkovou kapitalizáciou 326 biliónov dolárov dominujú celému trhu.
2. miesto patrí Dlhu ktorý atakuje astronomické hodnoty a to niečo málo cez 300 biliónov dolárov
Akcie sú v objeme 56 biliónov dolárov, pričom v aktuálnej dobe ich...