Stránka Coinmarketcap bola napadnutá hackermi

02.11.2021

Až viac ako 3,1 milióna email adries malo uniknúť zo stránky CoinMarketCap ešte 12. októbra. O tejto správe informoval Twitter účet pod názvom Have I Been Pwned. Podľa tohto účtu bolo celkovo zverejnených až 3 117 548 email adries používateľov tejto platformy. Nič však nenaznačuje tomu, že malo dôjsť aj ku úniku hesiel, čo je určite pre majiteľov účtov na CoinMarketCap pozitívna správa.

CoinMarketCap priznal, že ku takémuto úniku mohlo dôjsť, keďže kontrolovali množstvo rôznych skupín email účtov, ktoré priamo korelujú s databázou používateľov tejto platformy. Na druhú stranu sa ale predstavitelia CMC vyjadrili, že stále nevedia, ako by mohlo ku takémuto úniku dôjsť a chybu v ich vlastných systémoch vraj zatiaľ nenašli.

Samozrejme, že pre tých, ktorí majú vytvorení účet na platforme CMC ide určite o nepríjemnú záležitosť, no na druhej strane treba ihneď povedať, že keďže nejde o burzu či bezpečnostnú spoločnosť, a neboli ukradnuté či zverejnené žiadne heslá, tak takýto data breach určite nie je tým najhorším, aké sme v kryptomenovom svete videli.

Asi najkontroverznejšou alebo minimálne najchaotickejšou časťou zákona je vyjadrenie o "zakázaní privátnych kryptomien." Nikde však ale nie je konkrétne napísané, čo privátne kryptomeny majú predstavovať. Či ide o anonymné kryptomeny ako Monero či Zcash, ktorým sa v kryptomenovej komunite často hovorí ako "privátnym kryptomenám." Alebo má ísť o...

Compound spája veriteľov a dlžníkov pomocou kombinácie inteligentných zmlúv fungujúcich na Ethereu a úroky platené v kryptomene.

Compound je systém fungujúci na Ethereu, ktorého cieľom je podnietiť distribuovanú sieť počítačov k prevádzke tradičného peňažného trhu.
Jeden z protokolov decentralizovaných financií (DeFi), využíva na poskytovanie tejto služby viacero kryptomenových aktív, čo umožňuje poskytovať pôžičky bez finančného sprostredkovateľa, akým je napríklad banka.
...

Aj napriek pozitívnym vyjadreniam zakladateľa a CEO najznámejšej indickej kryptomenovej burzy, kritikov na daný návrh zákona sa nájde dosť. A to dokonca aj z vlastných radov. Napríklad Priyanka Chaturverdi, indická politička, povedala, že tento krok môže byť pre Indiu hotovou katastrofou. Podľa jej slov by sa tak stalo najmä kvôli tomu, že by sa...

A opäť tu máme túto tému. O zákaze kryptomien v Indii sa hovorí už takmer celý rok, avšak ku žiadnym konkrétnym krokom ešte zatiaľ nedošlo a to aj napriek tomu, že to dlho vyzeralo, že táto situácia v daný "ban" už povedie. To sa ale naopak nestalo, no a keďže sa návrh zákona s názvom "The Cryptocurrency and Regulation...