Sú krypto meny v Číne mimo zákon alebo nie?

02.10.2021

Najnovšia správa z Číny, ktorá mala byť vydaná Čínskou ľudovou bankou, má stavať akékoľvek kryptomenové transakcie mimo zákon. Dokonca by mali danému zákonu podliehať všetky typy kryptomien, od Bitcoinu, cez stablecoiny až po akékoľvek iné altcoiny. Rovnako má byť zakázaný aj akýkoľvek biznis spojený s kryptomenovým sektorom.

Čo je ale zaujímavé je fakt, že sa vo vyhlásení, ktoré špecifikovalo tento nový zákon, nikde nepíše o zákaze vlastníctva kryptomien. To znamená, že napriek tomu, že sú kryptomenové transakcie zakázané, tak vlastnenie kryptomien stále zakázané nie je. Možno si ale týmto krokom Čína iba necháva možnosť na ďalší zákaz, ktorý bude môcť zostreliť trh.
 Na to je totižto Čína absolútny expert, čo už ukázala niekoľkokrát. Ak sa pozrieme iba na tento rok, tak zákaz spojený s ťažbou Bitcoinu, ktorý sa postupne rozmohol po rôznych provinciách, bol na prvý pohľad negatívnou správou. Z nej ale určite nakoniec bude pozitívna správa, keďže sa vďaka tomuto tvrdému kroku zo strany čínskej vlády ťažba Bitcoinu diverzifikovala z hľadiska geografie, z čoho môže Bitcoin iba ťažiť.

Ako sa však ukázalo, tak táto novinka vôbec nie je novinkou. Hneď niekoľko popredných kryptomenových denníkov či magazínov totižto ihneď informovalo, že tento "nový zákon" je presne takým istým, aký je v platnosti od roku 2017. Práve v septembri roku 2017 sme videli veľkú cenovú manipuláciu zo strany Číny, ktorá v daný mesiac zostrelila Bitcoin a všetky ostatné kryptomeny. Ten sa ale následne nielenže dostal na tie isté levely ako dovtedy, ale dokonca prekonal do troch mesiacov a vytvoril ATH na hranici 20 000 dolárov.

Podľa spoločnosti Nansen, ktorá sa zaoberá analýzou blockchainu, aktuálne uvádza, že 55% celkového množstva kryptomeny Ethereum (ETH) je na kryptomenových burzách Coinbase a Binance. Graf zverejnený touto spoločnosťou zaoberajúcou sa analýzou blockchainu ukazuje, že 35 % množstva kryptomeny Ethereum je zakotvených na burze Coinbase, zatiaľ čo 20 %...

Posledný týždeň sa niektorím Kryptomenám darilo, ďalším nie. Tu je rebríček TOP kryptomenien ktoré klesali alebo rástli za posledný týždeň:
1.💰 Bitcoin : 3.51%
2.💰 ETH : -0.62%
3.💰 BNB : 6.26%
4.💰XRP : 2.49%
5.💰 Cardano : 6.20%
6.💰 Doge : 5.84%
7.💰Polygon : 18.42%
8.💰Solana : 5.60%
9.💰Polkadot : 5.86%...

V poslednej dobe zažívame mnohé situácie napríklad ako je vysoká inflácia, európska kríza, problémy s dodávateľským reťazcom no celkový počet vlastníkov kryptomien sa zvýšil v roku 2022 o 39 % z 306 miliónov na 425 000 000 majiteľov.