Sú KRYPTOMENY imaginárne?

27.12.2021

Pravdou je, že kryptomeny nie sú o nič imaginárnejšie, ako klasické peniaze na vašom bankovom účte. Drvivá väčšina FIAT peňazí dnes už nemá žiadnu hmotnú podobu a existujú len ako jednotky a nuly (kód) v záznamoch banky. Veľmi podobné je to aj s ich hodnotou. Vzhľadom na to, že dnešné peniaze už nie sú prakticky ničím kryté (v minulosti to bolo napríklad zlato), ich hodnotu určuje len dôvera ľudí v systém. Práve túto vratkú dôveru kryptomeny výrazne búrajú a ľudom ponúkajú zaujímavú alternatívu. Výhoda spočíva v tom, že používateľ kryptomien sa nemusí spoliehať na meniace sa vlády štátov a ich predstaviteľov so svojimi vlastnými záujmami.

Popularita kryptomien každoročne rastie a dnes ich môžete pomerne jednoducho vymeniť za rovnaké tovary a služby, ako pri nákupe za FIAT.Dá sa predpokladať, že so zhoršujúcou sa situáciou z pohľadu inflácie, budú v budúcnosti predstavovať ešte významnejší prvok ochrany finančných prostriedkov. Štáty majú problém s kategorizáciou digitálnych aktív, čo určite zvyšuje aj neistotu investorov (najmä kvôli daniam). Po zjednotení chápania týchto aktív v podobe jednotných a jasných regulácií však už nič nebude brániť ich globálnemu prijatiu. Budete pri tom?

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.