Švajčiarsky Krypto fond bude najviac sledovať TOP 10 Kryptomien

30.09.2021

Crypto Market Index Fund, ktorý bude spravovaný švajčiarskym správcom aktív Crypto Finance, má sledovať pohyby 10 najväčších kryptomien. Rovnako bude tento fond spadať do kategórie "iných fondov a alternatívnych investícii." Týmto krokom chcel regulátor FINMA iba upozorniť na to, že investícia do tohto fondu so sebou nesie vyššiu mieru rizika ako tradičné investovanie do fondov.

V celom procese bude okrem Crypto Finance takisto pomáhať aj investičná firma PvB Pernet von Ballmoos AG. Rovnako bude pomáhať aj banka SEBA Bank AG, ktorá je prvou kryptomenovou bankou v krajine. Rovnako je aj prvou inštitúciou, ktorá dostala od FINMA špeciálny typ licencie, CISA license. Práve vďaka tejto licencii môže SEBA Bank poskytovať rôzne custody služby spojené s kryptomenami. No a presne takú úlohu bude táto inštitúcia zohrávať aj pri tomto kryptomenovom investičnom fonde. O danej licencii či novinke sa vyjadril aj CEO tejto banky, Guido Buehler.

"S našou novou CISA License pokračuje SEBA Bank vo svojej inovátorskej práci medzi inštitúciami vo svete digitálnych aktív."

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.