TRUMPOVÉ šance na výťazstvo vzrátli na 67% po prezidentskej debate na POLYMARKETE

28.06.2024

Po prvej prezidentskej debate v roku 2024 sa šance republikánskeho kandidáta Donalda Trumpa na víťazstvo v nadchádzajúcich voľbách prudko zvýšili na platforme Polymarket.

Narastá trhový sentiment, že prezident Biden buď nebude demokratickým nominantom, alebo odstúpi z pretekov. Blockchainoví stávkari boli skeptickí voči prezidentovmu výkonu v prvej debate volebného cyklu 2024, čo zvýšilo Trumpove šance na víťazstvo v novembrových voľbách až na 67 %.

Polymarket a prezidentské stávky

Na Polymarkete je aktuálne v hre takmer 188 miliónov dolárov v kontraktoch, ktoré žiadajú stávkarov, aby predpovedali výsledok volieb v roku 2024. Z toho je približne 23 miliónov na Trumpa a 21 miliónov na Bidena. Stávky na Polymarkete sú umiestnené v smart kontraktoch na Polygon blockchaine a sú vyrovnané v stablecoine USDC.

Polymarket zaznamenal krátke výpadky počas začiatku debaty kvôli veľkému návalu návštevnosti.

Skepticizmus okolo Bidenovej kandidatúry

Rastúci skepticizmus ohľadom Bidenových šancí dotiahnuť to až do volebného dňa bol posilnený trhovým sentimentom. Podľa Polymarketu je menej než 70 % šanca, že Biden bude demokratickým kandidátom, pričom guvernér Kalifornie Gavin Newsom dosiahol 17 % a Michelle Obama až 7 %.

Ďalší kontrakt na Polymarkete, ktorý sa pýtal, či Biden odstúpi z prezidentských pretekov, počas debaty vystrelil na 43 %.

Pokles tokenov PoliFi

Medzitým obchodníci s PoliFi tokenmi tlačili oba hlavné tokeny reprezentujúce Trumpa a Bidena do červených čísel. Podľa údajov z CoinGecko, token MAGA, ktorý sa obchoduje pod tickerom TRUMP, klesol o 12,5 %, zatiaľ čo token BODEN klesol o 34 %. TREMP klesol o 10 %. DJT token, ktorý bol nedávno v titulkoch pre svoju zjavnu súvislosť s Barronom Trumpom, klesol o 5 %.

Kryptomena nebola spomenutá počas tejto debaty, napriek tomu, že sa stala republikánskou kampaňovou témou. Kontrakt na Polymarkete, ktorý sa pýtal, či Trump spomenie kryptomeny alebo bitcoin, ukázal, že je to nepravdepodobné, s maximom na 6 %.

Reakcie nezávislých kandidátov

Nezávislý kandidát Robert F. Kennedy Jr. nebol pozvaný na túto debatu. Avšak špeciálne vysielanie na platforme X, kde reagoval na otázky položené počas Trump-Biden debaty, dosiahlo 5,6 milióna zhliadnutí na sociálnej sieti.