V Amerike sa budú dostávať výplaty v KRYPTOMENE

06.11.2021

Eric Adams sa iba včera vyjadril, že plánuje obdržať svoje prvé tri výplaty vo forme Bitcoinu. Reagoval tak práve na vyjadrenia Francisa Suareza, starostu Miami, ktorý povedal, že má v pláne budúci mesiac obdržať 100 % svojej výplaty v Bitcoine. Aj takýmto spôsobom sa nám tak môže v USA čiastočne rozpútať malá "kryptomenová vojna" medzi mestami, ktoré patria medzi tie najväčšie a najpodstatnejšie v krajine.

To, že Francis Suarez je veľkým fanúšikom kryptomien, vieme už dlhšie. Koniec koncov, niekoľko jeho rozhodnutí ako starostu Miami smerovalo práve k tomu, aby zlepšil povedomie a adopciu kryptomien v tomto meste, z ktorého plánuje spraviť novú kryptomenovú metropolu. A na to teraz musel evidentne reagovať aj novozvolený starosta New Yorku.

"V New Yorku ideme vždy vo veľkom, a preto ja obdržím svoje najbližšie TRI výplaty v Bitcoine ihneď ako sa stanem starostom. NYC sa stane centrom kryptomenového sveta a rovnako tak aj iných rýchlo rastúcich priemyslov. Len čakajte!"

Tak presne znel tweet od nastávajúceho starostu New Yorku, ktorý takýmto spôsobom reagoval práve na vyjadrenia Suareza. Navyše sa Adams v rozhovoroch pre Bloomberg či CNBC tiež vyjadril, že plánuje zistiť, čo sa dá spraviť pre to, aby sa zlepšila kryptomenová adopcia v tomto meste.

Navyše aj on potvrdil, že rovnako ako sa Suarez pozerá po Miami Coine, tak aj Adams plánuje navrhnúť spôsob na to, aby sa v danom meste vytvoril vlastný token. Akýsi New York Coin by mohol slúžiť najmä obyvateľom mesta či jeho návštevníkom, a mal by toho umožniť dostatočne veľa na to, aby sa celkový chod NYC ešte zlepšil. Viac detailov o tomto projekte ale nezverejnil.

Asi najkontroverznejšou alebo minimálne najchaotickejšou časťou zákona je vyjadrenie o "zakázaní privátnych kryptomien." Nikde však ale nie je konkrétne napísané, čo privátne kryptomeny majú predstavovať. Či ide o anonymné kryptomeny ako Monero či Zcash, ktorým sa v kryptomenovej komunite často hovorí ako "privátnym kryptomenám." Alebo má ísť o...

Compound spája veriteľov a dlžníkov pomocou kombinácie inteligentných zmlúv fungujúcich na Ethereu a úroky platené v kryptomene.

Compound je systém fungujúci na Ethereu, ktorého cieľom je podnietiť distribuovanú sieť počítačov k prevádzke tradičného peňažného trhu.
Jeden z protokolov decentralizovaných financií (DeFi), využíva na poskytovanie tejto služby viacero kryptomenových aktív, čo umožňuje poskytovať pôžičky bez finančného sprostredkovateľa, akým je napríklad banka.
...

Aj napriek pozitívnym vyjadreniam zakladateľa a CEO najznámejšej indickej kryptomenovej burzy, kritikov na daný návrh zákona sa nájde dosť. A to dokonca aj z vlastných radov. Napríklad Priyanka Chaturverdi, indická politička, povedala, že tento krok môže byť pre Indiu hotovou katastrofou. Podľa jej slov by sa tak stalo najmä kvôli tomu, že by sa...

A opäť tu máme túto tému. O zákaze kryptomien v Indii sa hovorí už takmer celý rok, avšak ku žiadnym konkrétnym krokom ešte zatiaľ nedošlo a to aj napriek tomu, že to dlho vyzeralo, že táto situácia v daný "ban" už povedie. To sa ale naopak nestalo, no a keďže sa návrh zákona s názvom "The Cryptocurrency and Regulation...