V Amerike sa budú dostávať výplaty v KRYPTOMENE

06.11.2021

Eric Adams sa iba včera vyjadril, že plánuje obdržať svoje prvé tri výplaty vo forme Bitcoinu. Reagoval tak práve na vyjadrenia Francisa Suareza, starostu Miami, ktorý povedal, že má v pláne budúci mesiac obdržať 100 % svojej výplaty v Bitcoine. Aj takýmto spôsobom sa nám tak môže v USA čiastočne rozpútať malá "kryptomenová vojna" medzi mestami, ktoré patria medzi tie najväčšie a najpodstatnejšie v krajine.

To, že Francis Suarez je veľkým fanúšikom kryptomien, vieme už dlhšie. Koniec koncov, niekoľko jeho rozhodnutí ako starostu Miami smerovalo práve k tomu, aby zlepšil povedomie a adopciu kryptomien v tomto meste, z ktorého plánuje spraviť novú kryptomenovú metropolu. A na to teraz musel evidentne reagovať aj novozvolený starosta New Yorku.

"V New Yorku ideme vždy vo veľkom, a preto ja obdržím svoje najbližšie TRI výplaty v Bitcoine ihneď ako sa stanem starostom. NYC sa stane centrom kryptomenového sveta a rovnako tak aj iných rýchlo rastúcich priemyslov. Len čakajte!"

Tak presne znel tweet od nastávajúceho starostu New Yorku, ktorý takýmto spôsobom reagoval práve na vyjadrenia Suareza. Navyše sa Adams v rozhovoroch pre Bloomberg či CNBC tiež vyjadril, že plánuje zistiť, čo sa dá spraviť pre to, aby sa zlepšila kryptomenová adopcia v tomto meste.

Navyše aj on potvrdil, že rovnako ako sa Suarez pozerá po Miami Coine, tak aj Adams plánuje navrhnúť spôsob na to, aby sa v danom meste vytvoril vlastný token. Akýsi New York Coin by mohol slúžiť najmä obyvateľom mesta či jeho návštevníkom, a mal by toho umožniť dostatočne veľa na to, aby sa celkový chod NYC ešte zlepšil. Viac detailov o tomto projekte ale nezverejnil.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.