V týchto krajinách ľudia naozaj veria kryptomenám

28.08.2021

Podľa daného prieskumu vlastní až 41 % dospelých obyvateľov Vietnamu kryptomeny, čo je najviac spomedzi všetkých krajín. Na druhom a treťom mieste sú Indonézia a India, kde má vlastniť kryptomeny 30 % obyvateľstva, pričom nasleduje Malajzia (29%) a Filipíny (28%). Až následne potom nájdeme na zozname prvý neázijský štát. Je ním Belgicko s 26 %.

Nad 19 % priemerom sa z Európy ocitli už iba dve krajiny a to Taliansko (21 %) a Holandsko (20 %), pričom pod ním sa nachádza oveľa viac krajín a to menovite Nórsko (17 %), Portugalsko (17 %), Írsko (15 %), Rakúsko (14 %), Španielsko (12 %), Nemecko (11 %) a už spomenutá Veľká Británia (8 %).

V adopcii kryptomien tak podľa tohto prieskumu nezaostáva iba Amerika, ale za Áziu, kde sa je adopcia kryptomien na extrémne vysokých leveloch, zaostáva aj Európa, či iné kontinenty. Tu však rovno treba dodať, že nie je úplne jasné, podľa čoho boli vyberané krajiny do daného prieskumu. Rovnako treba vypichnúť aj to, že distribúcia krajín z jednotlivých kontinentov nebola vôbec vyrovnaná, keďže Južná Amerika či Afrika mali 2 respektíve iba 1 štát v prieskume, zatiaľ čo Ázia mala 9 štátov a Európa dokonca 10.

Aj preto je potrebné brať výsledky tohto prieskumu trošku s rozvahou. Napriek tomu ale určite musíme povedať, že najmä v ázijských krajinách je miera kryptomenovej adopcie (v tomto prípade vlastnenia kryptomien dospelou populáciou) viac ako potešujúca. Treba len dúfať, že sa čoskoro na takéto levely dostaneme nielen v Európe, ale takisto aj na Slovensku, čo ale samozrejme môže trvať nejaké tie roky.