Veľké medzinárodné právnické spoločnosti pomáhajú trejderom v súdnych sporoch s krypto burzami

21.08.2021

A aj preto by bolo iba málo pravdepodobné, že by sa daným traderom podarilo niečo vysúdiť, keby neprišli na pomoc spoločnosti ako Liti Capital či White & Case. Švajčiarska spoločnosť Liti Capital prisľúbila, že vyzbiera kapitál minimálne vo výške 5 miliónov dolárov, ktorý bude použitý na všetky možné náklady spojené so súdnym procesom.

Je viac ako pravdepodobné, že drvivá väčšina z tejto sumy pôjde právnickej firme z New Yorku, White & Case, ktorá má daných obchodníkov reprezentovať. Ide pritom o jednu z najznámejších a najviac ospevovaných právnických spoločností, ktoré sú zamerané nielen na medzinárodné právo, ale takisto aj na finančný sektor. Práve kombinácia týchto dvoch spoločností dáva obchodníkom, ktorí boli obeťami zlej pripravenosti burzy Binance počas prepadu na kryptomenovom trhu 19.mája, nádej na to, že sa im podarí získať späť väčšiu časť svojich financií, o ktoré v ten deň prišli.

Navyše spoločnosť Liti Capital povzbudzuje ľudí, ktorí mali v ten deň prísť ku stratám k tomu, aby sa zaregistrovala na ich stránke. Podľa danej stránky nie je s registráciou spojený žiadny risk či poplatok, ktorí by museli daní traderi znášať. Jediné, čo z tohto celého procesu Liti očakáva sú malé percentá z peňazí, ktoré by boli traderom prinavrátene burzou Binance. No a vzhľadom na to, že podľa odhadov Liti Capital sa mohla celková výška danej straty vyšplhať nad 100 miliónov dolárov, je jasné, prečo do toho Liti Capital ide.

Rovnaký úmysel má pritom napríklad aj vyššie spomenutý kanadský kryptomenový trader Fawaz Ahmed. Ten povedal, že ho daný incident úplne zmenil. To sa mu nemôže nikto diviť, keďže strata viac ako 3 300 ETH sa nedeje len tak bežne. Aj on si ale uvedomuje, že cieľom ani zďaleka nemá byť zničenie Binance.

"Mojim cieľom nie je zruinovať Binance. Iba za posledné roky pridala do celého ekosystému veľkú hodnotu. Avšak teraz spravila chybu a tak je na čase, aby danú chybu napravila."