Visa nakupuje svoje prvé NFT

25.08.2021

Aj ďalšia popredná finančná a platobná spoločnosť, Visa, zverejnila v posledných dňoch novinku spojenú s kryptomenami. Konkrétne sa tak stalo iba dnes, kedy sa na oficiálnom Twitteri tejto spoločnosti objavilo oznámenie, že Visa nakúpila svoje prvé NFT.

Podľa zverejnených informácii nakúpila Visa CryptoPunk #7610 za približne 49,5 ETH, čo v čase nákupu (dňa 18.augusta) malo byť približne 150 000 dolárov. Áno, už aj Visa nakúpila jednu z tisícok NFT CryptoPunks do svojej kolekcie za takpovediac nehorázne peniaze.

Na druhú stranu ale treba povedať, že oficiálne oznámenie tejto spoločnosti, ako aj vyjadrenia hlavného manažéra kryptomenového oddelenia Visa objasňuje, prečo ku tejto kúpe došlo. Jedným z hlavných dôvodov malo byť pridanie tohto NFT do kolekcie, ktorú Visa má. Tá je napríklad zložená aj z papierových kreditných kariet či zip-zap machine (predchodcovia dnešných platobných terminálov). Ide tak o kolekciu, ktorá je spojená s evolúciou peňazí a finančných produktov či služieb.

"Predpovedáme, že v budúcnosti môžu byť kryptomenové adresy rovnako podstatné, ako sú dnes mailové adresy. Presne takým istým štýlom, ako tu bola Visa pri prechode na e-commerce, tak aj teraz sme plní nadšenia z toho, že môžeme prispieť k ďalšej zmene v commerce sektore."

Aj tak znelo jedno z vyjadrení Cuya Sheffielda, hlavného predstaviteľa kryptomenového tímu Visa. Ten sa okrem iného aj vyjadril, že Visa nakúpila dané NFT aj z iného dôvodu. Tým má byť povinnosť mať skúsenosti s NFT z prvej ruky. Visa totižto chce pomáhať iným biznisom v tom, aby začali NFT nejakým spôsobom používať a preto si Sheffield myslí, že Visa musí mať pravú skúsenosť s týmto sektorom. Nákup vlastného NFT takouto skúsenosťou je.

K tomuto kroku ale pomohla Vise iná spoločnosť, s ktorou má Visa uzavretú spoluprácu od tohto roku. Je ňou Anchorage Digital, ktorá nielenže pomohla s kúpou daného NFT, ale takisto aj bude spravovať a držať v bezpečí toto NFT pre Visu. Sheffield pritom povedal, že Visa kúpila toto NFT tak, že spoločnosti Anchorage Digital dala fiat na nákup daného NFT.