Vytvorí Čína národnú kryptomenu s cieľom nahradiť Bitcoin?

07.12.2018

Čína by mohla v blízkej budúcnosti nahradiť najznámejšiu kryptomenu Bitcoin a iné kryptomeny za národné digitálne aktíva vytvorenéČínskou centrálnou bankou. Veľká časť kryptomien a kryptografického priemyslu je za decentralizáciu a neprospech centralizovaných mien. Táto situácia prekáža aj ďalším centrálnym bankám, ktoré si chcú zachovať kontrolu nad svojimi občanmi.

Podľa agentúry Bloomberg Čínska centrálna banka pracuje na vytvorení štátnej kryptomeny. Vďaka tomuto digitálnemu aktívu by mohla mať vláda väčšiu kontrolu nad svojím finančným systémom. Následne s digitálnou menou bude mať vláda schopnosť nahradiť hotovosť.

Bývalý guvernér Čínskej Národnej Banky už dávnejšie sa začal zaujímať o digitálne aktíva, ale odišiel do dôchodku a nahradil ho nový. Nový guvernér nieje kryptomenám naklonený.

Aktuálne na svete len Venezuala vydala svoju prvú kryptomenu PETRO, ktoré je podporovanou vládou. Sú mnohé ďalšie krajiny vo svete, ktoré analyzujú nádrodne kryptomeny a detailne skúmajú ich výhody a nevýhody.