Využitie KRYPTOMENY Stellar

15.12.2021

Jedným z hlavných prípadov použitia pre Stellar je vydávanie aktív a tokenizácia akýchkoľvek peňazí. Stellar uľahčuje prevod peňazí po celom svete, odstraňuje nechcených sprostredkovateľov a oneskorenia, s ktorými sa stretával starý systém.

Tokeny na blockchaine Stellar sú decentralizované a v skutočnosti sa presúvajú z jednej peňaženky do druhej.

Stellar DEX umožňuje používateľom vymeniť akýkoľvek token v sieti za iný, ako napríklad stablecoiny, tokenizované mince, XLM tokeny, Bitcoin a ďalšie. Všetky transakcie a zostatky Stellar ukladá na blockchaine a nie na burze. Okrem toho sa transakcie uskutočňujú bez sprostredkovateľa alebo správcu a používatelia majú plný prístup k svojim súkromným kľúčom.

Ďalšou výhodou používaním Stellar je možnosť cestovnej platby. To znamená, že používatelia môžu poslať jeden typ tokenu a príjemca môže dostať rovnakú hodnotu v inom type tokenu. Stellar blockchain vytvára príležitosti na posielanie a výmenu peňazí v jedinej transakcii, známej ako atómová (atomic) transakcia.

Extrémne tlačenie peňazí bolo určite dôvodom, prečo sa dostali peniaze aj do projektov ako Dogecoin či Shiba Inu. Niekoľko rôznych stimulačných šekov, ktoré sme mohli vidieť napríklad v USA, pomohli k ročnému rastu príjmu domácnosti. To je vidno okrem USA napríklad aj v krajinách ako Kanada či G7 krajiny. Priemerná domácnosť si totižto v posledných...

Jednoduchá odpoveď na túto otázku asi neexistuje. Nikto totižto nemôže s určitosťou vedieť, čo spôsobilo rast práve tohto prinajmenšom zaujímavého subsektora v kryptomenovom svete. Pokiaľ sa ale človek podrobne pozrie na to, čo sa v poslednom roku udialo, tak sa určite dajú nájsť dôvody či faktory, ktoré mohli rast memecoinov podporiť.

Posledný rok priniesol niekoľko trendov, ktoré sme mohli vidieť v kryptomenovom svete. Prvé mesiace sa svet sústredil najmä na decentralizované financie (DeFi). Následne bola počas leta pozornosť zameraná najmä na non-fungible tokens (NFT), aby sa po oznámení Marka Zuckerberga všetko zmenilo a ľudia sa začali pozerať len na metaverse.

Kryptomenová komunita si za posledný rok zvykla na to, že raz za čas nájde na Twitteri Elona Muska tweet, ktorý či už nápadne alebo menej nápadne shilluje projekty ako Dogecoin či Shiba Inu. Iba pred pár dňami sme napríklad videli na jeho profile tweet, ktorý hovoril o tom, že Tesla pracuje na merchi spojenom s Dogecoinom. Aj napriek tomu sa...

Skúseným používateľov navyše kryptomeny ponúkajú extrémne veľa možností, ako svoje prostriedky zhodnocovať v digitálnom svete. Môžu využívať trading, staking, mining a zapojiť sa do množstva ďalších príležitostí, ktoré toto odvetvie ponúka každému. Vo svete navyše vzniká množstvo nových kryptomenových projektov, pri ktorých v prípade ich úspechu...

Stellar je podobný ako väčšina decentralizovaných platobných technológií. Sieť funguje prostredníctvom decentralizovaných serverov s distribuovanou knihou, ktorá sa aktualizuje každých 2 až 5 sekúnd medzi všetkými uzlami. Najvýznamnejší rozlišovací faktor medzi Stellar a Bitcoinom je jeho konsenzus protokol.