Využitie KRYPTOMENY Stellar

15.12.2021

Jedným z hlavných prípadov použitia pre Stellar je vydávanie aktív a tokenizácia akýchkoľvek peňazí. Stellar uľahčuje prevod peňazí po celom svete, odstraňuje nechcených sprostredkovateľov a oneskorenia, s ktorými sa stretával starý systém.

Tokeny na blockchaine Stellar sú decentralizované a v skutočnosti sa presúvajú z jednej peňaženky do druhej.

Stellar DEX umožňuje používateľom vymeniť akýkoľvek token v sieti za iný, ako napríklad stablecoiny, tokenizované mince, XLM tokeny, Bitcoin a ďalšie. Všetky transakcie a zostatky Stellar ukladá na blockchaine a nie na burze. Okrem toho sa transakcie uskutočňujú bez sprostredkovateľa alebo správcu a používatelia majú plný prístup k svojim súkromným kľúčom.

Ďalšou výhodou používaním Stellar je možnosť cestovnej platby. To znamená, že používatelia môžu poslať jeden typ tokenu a príjemca môže dostať rovnakú hodnotu v inom type tokenu. Stellar blockchain vytvára príležitosti na posielanie a výmenu peňazí v jedinej transakcii, známej ako atómová (atomic) transakcia.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.