Vývoj digitálneho dolára napreduje

24.09.2021

Podľa Loretty Mester, CEO a Prezidentky Federal Reserve Bank of Cleveland je napredovanie vo vývoji digitálneho doláru aktuálne jednou z najväčších priorít pre centrálne banky USA na čele s Federal Reserve. Samotná pobočka Federal Reserve of Cleveland už mala pracovať na vývoji digitálneho doláru pred pandémiou, avšak tá celý proces urýchlila. Teraz sa má táto inštitúcia najviac sústrediť na vývoj a testovanie rôznych distribuovaných ledgerov, pričom ich cieľom je lepšie pochopiť, ako by mohol tento typ digitálnej meny poslúžiť širokej verejnosti.

Rovnako sa Loretta Mester vyjadrila, že Federal Reserve Bank of Cleveland nie je jedinou pobočkou FEDu, ktorá pracuje na vývoji digitálnej verzie amerického doláru. Bostonská pobočka napríklad dlhoročne pracuje s MIT (Massachusetts Institute of Technology) pričom pobočka zo štátu New York už dlhšie pracuje s Bank of International Settlements (Banka pre Medzinárodné Zúčtovanie).
Napriek tomu ale stále nevyzerá reálne, že by sa FED hrnul do toho, aby takúto formu peňazí v blízkej budúcnosti implementoval. Podľa oficiálnych vyjadrení predstaviteľov FEDu má byť s digitálnym dolárom spojených niekoľko problémov, ktoré zabraňujú k jeho využívaniu v aktuálnej situácii. Z týchto vyjadrení vyplýva, že sa musí zapracovať najmä na bezpečnosti, finančnej stability, monetárnych politikách alebo celkovej trhovej štruktúre v prípade, že by malo dôjsť k implementovaniu digitálneho doláru do systému. 
 

Maj neustály prehľad o svete KRYPTOMIEN a dostávaj Krypto EMAIL každý týždeň!

Najväčšia hodnota peňazí sa nachádza v Nehnuteľnostiach, Akciách, Dlhopisoch.... Tu je ich veľký prehľad:

Nehnuteľnosti s celkovou kapitalizáciou 326 biliónov dolárov dominujú celému trhu.
2. miesto patrí Dlhu ktorý atakuje astronomické hodnoty a to niečo málo cez 300 biliónov dolárov
Akcie sú v objeme 56 biliónov dolárov, pričom v aktuálnej dobe ich...