Za kryptomeny v USA bojuje teraz aj Ted Cruz

15.08.2021

Infrastructure Bill je bezpochyby jedným z najsledovanejších zákonov v posledných rokoch. Z pohľadu kryptomien sa mu ale venuje extrémna pozornosť, pretože ich môže vrámci USA takpovediac zabiť. Podľa odhadov sa totižto dá predpokladať, že kryptomenové projekty, biznisy, platformy či samotní vývojári a zamestnanci v tomto odvetví by celkovo museli na daniach zaplatiť viac ako 20 miliárd dolárov.
 

No a aj proti tomu bojuje hŕstka senátorov, z ktorých najvokálnejším je aktuálne Ted Cruz. Tento republikán zastupujúci štát Texas sa aktuálne všemožne snaží pretlačiť akýkoľvek z dodatkov ku zákonu, ktorý by pomohol kryptomenovému svetu. Prvý takýto dodatok priniesli senátori Portman, Warner a Sinema. Aj tento bol však stále kritizovaný kryptomenovým svetom, pretože údajne nič neriešil. Jack Dorsey, CEO Twitteru a Square, sa dokonca vyjadril, že daný dodatok by spravil Infrastructure Bill ešte horším pre kryptomeny.

Precitaj si aj: Uruguaj pravdepodobne bude nasledovať El Salvador čo sa týka akceptácii Bitcoina a Kryptomien 

A práve aj s vytvorením tohto dodatku pomáhal senátor Ted Cruz. Ten okrem iného skúsil navrhnúť aj svoj vlastný dodatok, v ktorom sa píše, že akékoľvek slová spojené s kryptomenami majú byť z daného zákona odstránené. Aktuálne však vyzerá, že ani jeden z týchto dodatkov nebude mať šancu a nebude zapracovaný do daného zákona. Podľa Jerryho Brita, jedného z hlavných predstaviteľov spoločnosti Coin Center, je iba minimálna šanca, že by sa podarilo čokoľvek spojené s kryptomenami v danom návrhu zmeniť.

A aj s týmto má aktuálne veľký problém senátor Ted Cruz, ktorý to dal pocítiť najmä na svojom Twitteri. Hneď v niekoľkých sériách tweetov píše, že má problém s tým, ako veľmi zasiahne Infrastructure Bill do kryptomenového sveta.

"Senát je veľmi blízko k tomu, aby schválil zákon, ktorý by bol hrozný pre kryptomeny. Infrastructure Bill obsahuje veľmi nebezpečné sekcie, ktoré by úplne zdevastovali inováciu v kryptomenách a blockchaine."