Zákon Infrastructure Bill znamená pre kryptomeny obrovský problém?

15.08.2021

Pokiaľ neviete, čo Infrastructure Bill je, alebo prečo je okolo neho taký veľký rozruch, tak tento senátor to pre vás veľmi jednoducho zhrnul aj v takomto tweete.

"Čo povedal Senát dnes večer: Poďme extrémne zdaniť niečo o čom nič nevieme, len aby sme mohli schváliť siahodlhý zákon, ktorý sme nečítali a minuli peniaze Američanov na veci, ktoré si nemôžeme dovoliť."

 

Avšak Ted Cruz či Cynthia Lummis nie sú ani zďaleka jedinými odporcami Infrastructure Bill. Niekoľko nie veľmi priaznivých tweetov voči tomuto návrhu už napísal aj Jack Dorsey, Elon Musk, Jake Chervinsky či Brian Armstrong.

Prečítaj si aj: Krypto burza a zmenárňou Coibase naďalej spolupracuje s Apple Pay a pripravuje veľké veci  

Ohradzujú sa voči nemu aj spoločnosti ako Square, Coinbase, Andreeseen Horowitz, Ribbit Capital či organizácie ako Electronic Frontier Foundation alebo Fight for the Future. Aj napriek množstvu dodatkov a odporcov je iba veľmi malá pravdepodobnosť, že by aj reálne mohlo prísť ku nejakej zmene v danom zákone.

Celú situáciu ale veľmi zaujímavo zhrnul Mick Mulvaney, bývalý predstaviteľ vlády Donalda Trumpa, ktorý aktuálne pracuje vrámci kryptomenového sveta.

"Úprimne si myslím, že aktuálne môžeme vidieť dospievanie tohto sektora - môžete vidieť, že kryptomenový sektor sa pomaly začína učiť, ako Washington môže ovplyvniť ich svet, zatiaľ čo Washington sa učí trochu o technológiách či kryptomenách."