Zákon o Kryptomenách v Brazilii

10.10.2021

Daný zákon má slúžiť iba na to, aby Bitcoin nebol používaný na nelegálne účely ako pranie špinavých peňazí či daňové úniky. Až potom, čo bude schválený sa tak má začať reálna debata o tom, či sa bude vytvárať ďalší zákon, ktorý by z Bitcoinu robil legálne platidlo. V tak obrovskej krajine, akou je Brazília, by sa ale takýto krok realizoval extrémne ťažko a tak je možné, že Bitcoin bude uznaný iba ako platobný prostriedok. Rozdiel je v tom, že v takomto prípade by nemali byť obchodníci povinní umožňovať platbu v kryptomenách.

Naopak, bolo by iba na nich, či tak chcú spraviť. Ak by sa ale aj obchodník aj nakupujúci rozhodli využiť kryptomenami, tak z legálneho hľadiska by im už nič nestálo v ceste. Rozdiel tam je teda nepatrný, no z pohľadu adopcie kryptomien je to veľmi dobrý krok tým správnym smerom. Avšak od neho má aktuálne ešte Brazília ďaleko a tak sa minimálne zatiaľ netreba vzrušovať nad tým, či tento zákon bude alebo nebude schválený. S priamym používaním Bitcoinu toho totižto nemá zatiaľ až tak veľa spoločného.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.