Zákon o Kryptomenách v Brazilii

10.10.2021

Daný zákon má slúžiť iba na to, aby Bitcoin nebol používaný na nelegálne účely ako pranie špinavých peňazí či daňové úniky. Až potom, čo bude schválený sa tak má začať reálna debata o tom, či sa bude vytvárať ďalší zákon, ktorý by z Bitcoinu robil legálne platidlo. V tak obrovskej krajine, akou je Brazília, by sa ale takýto krok realizoval extrémne ťažko a tak je možné, že Bitcoin bude uznaný iba ako platobný prostriedok. Rozdiel je v tom, že v takomto prípade by nemali byť obchodníci povinní umožňovať platbu v kryptomenách.

Naopak, bolo by iba na nich, či tak chcú spraviť. Ak by sa ale aj obchodník aj nakupujúci rozhodli využiť kryptomenami, tak z legálneho hľadiska by im už nič nestálo v ceste. Rozdiel tam je teda nepatrný, no z pohľadu adopcie kryptomien je to veľmi dobrý krok tým správnym smerom. Avšak od neho má aktuálne ešte Brazília ďaleko a tak sa minimálne zatiaľ netreba vzrušovať nad tým, či tento zákon bude alebo nebude schválený. S priamym používaním Bitcoinu toho totižto nemá zatiaľ až tak veľa spoločného.

Podľa spoločnosti Nansen, ktorá sa zaoberá analýzou blockchainu, aktuálne uvádza, že 55% celkového množstva kryptomeny Ethereum (ETH) je na kryptomenových burzách Coinbase a Binance. Graf zverejnený touto spoločnosťou zaoberajúcou sa analýzou blockchainu ukazuje, že 35 % množstva kryptomeny Ethereum je zakotvených na burze Coinbase, zatiaľ čo 20 %...

Posledný týždeň sa niektorím Kryptomenám darilo, ďalším nie. Tu je rebríček TOP kryptomenien ktoré klesali alebo rástli za posledný týždeň:
1.💰 Bitcoin : 3.51%
2.💰 ETH : -0.62%
3.💰 BNB : 6.26%
4.💰XRP : 2.49%
5.💰 Cardano : 6.20%
6.💰 Doge : 5.84%
7.💰Polygon : 18.42%
8.💰Solana : 5.60%
9.💰Polkadot : 5.86%...

V poslednej dobe zažívame mnohé situácie napríklad ako je vysoká inflácia, európska kríza, problémy s dodávateľským reťazcom no celkový počet vlastníkov kryptomien sa zvýšil v roku 2022 o 39 % z 306 miliónov na 425 000 000 majiteľov.