Známa osobnosť Jack Dorsey vyhlásil že Square chystá vlastnú hardvérovú peňaženku

14.07.2021

Jeden z hlavných vývojárov pre Square, Jesse Dorogusker, sa pred niekoľkými dňami na svojom Twitter účte vyjadril, že Square začína pracovať na vývoji novej Bitcoin hardware peňaženky. Tieto slová boli neskôr potvrdené retweetom Jacka Dorseyho, ktorý skutočne potvrdil, že Square už začína pracovať na takejto peňaženke.

Hneď od začiatku si pritom mali stanoviť, čo má byť jej cieľom. Samozrejme, že okrem extrémnej bezpečnosti sa Square pozerá aj na open source riešenia z pohľadu softwaru aj hardwaru. Okrem toho sa má táto spoločnosť zamýšľať konkrétnejšie aj nad možnosťou "assisted-self-custody," ktorá by mala umožňovať akúsi bezpečnú zdieľanú možnosť držania kryptomien. Viac detailov však o tejto možnosti zatiaľ zverejnených nebolo.

Jesse Dorogusker sa naopak už vyjadril, že čoskoro príde ku vytvoreniu nového malého tímu, ktorý bude pracovať iba na tomto projekte. V jeho vedení by mal byť Max Guise, ktorý pracoval vrámci Square už na niekoľkých produktoch, pričom by malo prísť aj ku kolaborácii s Thomasom Templetonom.